Następne kwiatki z babcinej rabatki

GODZINY OTWARCIA
BIURA LGD:
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
7:15 – 15:30Następne kwiatki z babcinej rabatkiW dniu 14 listopada 2014 roku Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kocmyrzów – Luborzyca „Kolibaby” gościło w swojej siedzibie „na pięterku” przedstawicieli z LGD Mazowsza i Podlasia , którzy odwiedzili Małopolskę w ramach wizyty studialnej  MiLA  –  projekt „seniorzy aktywni społecznie.
Z inicjatywą takiego spotkania wystąpiło Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa. Pani Wiceprezes Barbara Kawa, obecna na spotkaniu, przedstawiła w krótkim zarysie współpracę LGD z różnych terenów – Małopolski, Mazowsza i Podlasia, podkreślając, że nasze Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa było motorem do działania w zakresie współpracy.

Spotkanie było okazją do odwiedzenia Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Pani Dyrektor Agnieszka Brodowska oprowadziła naszych gości po obiekcie i przekazała informacje na temat funkcjonowania instytucji. Uczestnicy mieli także okazję bezpośrednio obserwować zajęcia prowadzone w Centrum , m.in. zajęcia z wushu.

Goście mieli także okazję zwiedzić Dom Kolpinga w Luborzycy, gdzie kierownik ośrodka Pani Magdalena Ryś zapoznała uczestników z działalnością organizacji.

My, jak zwykle pokazałyśmy swoją pracę i podzieliłyśmy się swoimi umiejętnościami tworzenia kwiatów z krepiny Tym razem dwie grupy dzielnie pracowały pod czujnym okiem naszych mistrzyń. Jedni byli zafascynowani makami, druga grupa skręcała piękne róże. Wszyscy pracowali z pasją wykonując swoje kwiatki, które po zajęciach powędrowały do Płońska, Adamowa  i innych miejscowości Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Goście mogli obejrzeć wystawę naszych prac z różnych dziedzin rękodzielniczych.

Kulinarne umiejętności naszych koleżanek znalazły odbicie w „Wieczorze przy świecach na węgierską nutkę”. Były więc i zupa paprykowa , i gulasz z dziczyzny z kluskami Weronki, nadziewane papryki, konserwowe papryki i wiele, wiele innych smakołyków . Było tez wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych związanych z naszym regionem, a szczególnie z terenem Gminy Kocmyrzów – Luborzyca .

Podczas spotkania wymieniałyśmy się swoimi doświadczeniami w pracy społecznej, przepisami kulinarnymi (pieczona pietruszka) i swoimi pasjami. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że we wszystkich regionach naszego kraju działamy podobnie tworząc piękne przedmioty codziennego użytku i ozdabiające nasze domy i świetlice
                                                 
Po powrocie naszych dostojnych gości do domu otrzymałyśmy telefony z podziękowaniami , a także pisemne słowa uznania za mile spędzony czas w naszej siedzibie. Mamy nadzieję, że ta współpraca była nie tylko jednorazowa.

Tekst: Renata Wiss
Fot: Zbigniew Kotwica

Następne kwiatki z babcinej rabatki

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?