Wyróżnienie dla Stowarzyszenia Przyjaciół Regulic i Nieporazu

Podczas Ogólnopolskiej Gali podsumowującej tegoroczną 23. Edycję Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbyła się 5 listopada 2015r. w Filharmonii Opolskiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu otrzymało wyróżnienie z rąk Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa prof. Małgorzaty Rozbickiej, w uznaniu za zaangażowanie w promocję EDD i wspieranie działań na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości: https://www.youtube.com/watch?v=5aC71iYP85s

23. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa upłynęła pod hasłem „Utracone dziedzictwo”, a Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu w ramach wydarzenia zorganizowało cykl warsztatów rzemiosła ludowego oraz nadało Ekomuzeum Garncarstwa w Regulicach imię Jana Głuszka (garncarza z Brodeł). W całej Polsce zorganizowano blisko 2 tysiące wydarzeń na terenie całego kraju, wzięło w nich udział ponad 320 tysięcy uczestników.

Serdecznie gratulujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Regulic i Nieporazu i życzymy zapału oraz inspiracji w następnych latach działalności.

Europejskie Dni Dziedzictwa to kampania promująca dziedzictwo, która została zapoczątkowana w 1985 roku w Hiszpanii podczas Konferencji Rady Europy. Francuski minister kultury zaproponował wtedy rozszerzenie na całą Europę zainicjowanych we Francji Dni Otwartych Zabytków. W 1991 roku Rada Europy ustanowiła Europejskie Dni Dziedzictwa, dostrzegając olbrzymie zainteresowanie inicjatywą.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?