"Wieś dla smakoszy" – projekt realizowany przez Małopolską Ogranizację Turystyczną

Małopolska Organizacja Turystyczna poszukuje punktów, w których można zaopatrzyć się w lokalne specjały lub ręcznie wykonane, folkowe przedmioty. Celem projektu jest zidentyfikowanie w Małopolsce miejsc, dających możliwość zakupu rękodzieła lub lokalnie produkowanej żywności, najlepiej z możliwością jej zakosztowania i wzięcia udziału w warsztatach, jako dopełnienie atrakcji turystycznych regionu, i wyłonienie tych najlepszych!

Małopolska Organizacja Turystyczna od 2011 roku realizuje projekt „Małopolska Trasa Smakoszy – Certyfikacja Regionalnych Karczm Małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych”, służący identyfikacji obiektów gastronomicznych o najwyższym standardzie i jakości świadczonych usług oraz wzmocnieniu promocji małopolskiego dziedzictwa kulinarnego. W trzeciej edycji, w 2015 roku Certyfikaty „Regionalna Karczma Małopolski” uzyskało 41 obiektów gastronomicznych.

W roku 2016 Małopolska Organizaja Turystyczna przystąpiła do projektu „Wieś dla smakoszy”. Oznacza to rozbudowę Małopolskiej Trasy Smakoszy poprzez wprowadzenie do niej miejsc i obiektów, tworzących punkty pod nazwą „Wieś dla Smakoszy”. Będą to miejsca o walorach turystycznych, przystosowane do prezentacji, degustacji, warsztatów i sprzedaży produktu lokalnego.
MOT zamierza zidentyfikować takie miejsca w Województwie Małopolskim i utworzyć z nich nowy produkt turystyczny.
 
W ramach projektu punkty „Wieś dla smakoszy” otrzymają ze strony MOT wsparcie organizacyjne: szkolenia, oznakowanie oraz promocję w formie wydawnictwa, filmu promocyjnego dla TV oraz gry planszowej.
 
Obiekty, które chcą ubiegać się o certyfikat „Wieś dla Smakoszy” proszone są o zgłoszenia na formularzu (do pobrania tutaj). Formularz należy przesłać na adres elzbietatm@mot.krakow.pl, osoba odpowiedzialna Elżbieta Tomczyk-Miczka 501 411 416.
 

Termin składania zgłoszeń: 17 czerwca 2016 r.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?