Premiera komedii „Oświadczyny” według Antoniego Czechowa w wykonaniu Teatru Ludowego „Tradycja”

W dniu 6 marca 2015 roku w Okleśnej odbyła się premiera komedii „Oświadczyny” według Antoniego Czechowa w wykonaniu Teatru Ludowego „Tradycja”. W przedstawieniu wystąpili: Pan Zbigniew Klatka w roli ojca przyszłej panny młodej, Pani Krystyna Mazgaj, jako potencjalna narzeczona i kandydat do jej ręki, w którego rolę wcielił się Pan Krzysztof Brandys – gościnnie zaproszony przez teatr. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Pana Marcina Kobierskiego.

Wypełniona sala świetlicy wiejskiej w Okleśnej jak również ilość przybyłych gości spoza powiatu świadczy o rosnącym znaczeniu naszych twórców. Po sukcesach ostatniego przedstawienia „Spowiedź w drewnie” – przedstawienia dramatycznego nawiązującego do życia rzeźbiarza ludowego przyszła kolej na „lekką” komedie. Choć przedstawiona w zabawny sposób historia starego kawalera chcącego z rozsądku poślubić pannę „zza miedzy” i wynikłe z tego sprzeczki sąsiedzkie rozbawiły publiczność to jednak nadal Teatr „Tradycja” w swoisty sposób ukazuje niuanse życia „dawnej” wsi.

Spektakl zdobył trzecie miejsce na III Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie w br. Komisja Artystyczna napisała w protokole końcowym: „ … zespół podjął śmiałą próbę klasycznej inscenizacji komedii Antoniego Czechowa. W klarowności spektaklu widać wielkie doświadczenie sceniczne twórców. Trafiona obsada, oszczędna a funkcjonalna scenografia dopełniają całości.”

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” dziękuje za zaproszenie Teatru Ludowego „Tradycja” na ten spektakl. Możliwość obserwowania rozwoju społecznej organizacji, jaką jest to stowarzyszenie, zaangażowania jej członków w każde przedsięwzięcie oraz ilość wydarzeń i przedstawień przez nierealizowanych napawa prawdziwą dumą z potencjału naszych twórców. Jesteśmy pełni podziwu i uznania dla Zarządu i wszystkich Członków Teatru za ilość i jakość przygotowywanych przedsięwzięć.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?