Powiatowe Święto Miodu

Przedsięwzięcie rozpoczęło się od mszy świętej w zabytkowym kościele z Ryczowa. Następnie został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszą pasiekę powiatu chrzanowskiego”. Nagrody zdobyli: I m. Krzysztof Malik z Libiąża, II m. Arkadiusz Adamski z Chrzanowa, III m. Rajmund Zając z Trzebini, IV m. Józef Łatak z Alwerni, V m. Kazimierz Halbina z gminy Babice.

Podczas imprezy sporo atrakcji miały dzieci – został ogłoszony konkurs plastyczny „Pszczoły i ich domy”, mogły także obejrzeć pokazowy ul i sprawdzić, jak pracują te owady. W Plebani z Benczyna przygotowano dla nich specjalne zajęcia „O pszczółce, która w ulu mieszka”. Dorośli mogli posłuchać wykładu: „Znaczenie apiterapii w codziennym życiu człowieka” i obejrzeć występy Koła Gospodyń Wiejskich z Babic.

W plenerach skansenu odbył się kiermasz pszczelarski, gdzie można było kupić miód, pyłek, a także świece miodowe oraz naturalne kosmetyki. Podczas Święta Miodu uczestnicy mogli spróbować tradycyjnych, lokalnych wypieków, przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Regulic, a także uczestniczyć w pokazie lania świec woskowych oraz w warsztatach garncarskich.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?