Polsko-francuska wymiana młodzieży Alwernia – Evron 6-11 czerwca 2016!

W dniu 10 czerwca 2016 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Regulic i Nieporazu gościło w Ekomuzeum Garncarstwa im. Jana Głuszka w Regulicach młodzież z zaprzyjaźnionego z Alwernią miasta partnerskiego Evron z Francji oraz młodzież gimnazjalną z Gimnazjum z Alwerni wraz z opiekunami i główną koordynatorką projektu Panią Barbara Góra.

W ramach programu Członkowie Stowarzyszenia przygotowali wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia, m.in.: zwiedzanie Ekomuzeum Garncarstwa i Izby Tradycji Regionalnych oraz Triasowego Źródełka, a także warsztaty: garncarskie, które prowadził Pan Jan Matyasik z Rybnej oraz bibułkarskie, które prowadziła Pani Kazimiera Musiak oraz Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Regulic i Nieporazu, natomiast po Ekomuzeum oprowadzał nieformalny kustosz Pan Roman Palka, a po Triasowym Źródełku Pan Władysław Tomczyk.

Panie z KGW Regulice i KGW Nieporaz przygotowały poczęstunek tradycyjnych lokalnych potraw.

Młodzi ludzie z Alwerni i Evron spróbowali własnych sił na kole garncarskim i samodzielnie wykonali naczynia oraz poznali historię warsztatu garncarza, tradycje oraz techniki. Natomiast Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zapoznały uczestników z historią bibułkarstwa i tradycją tego kunsztownego rękodzieła oraz podzieliły się swoimi umiejętnościami tworzenia kwiatów z bibuły. Efekty swojej pracy każdy mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.

Warsztaty zapewniły uczestnikom wiele frajdy, dobrej zabawy, a przy tym każdy sporo się nauczył.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?