Niezwykły Dzień Seniora w Mętkowie

W dniu 25 stycznia 2015 roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w noworocznym spotkaniu z Seniorami w Mętkowie zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mętkowa.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych i wyjątkowa okazja. Nam – młodym daje sposobność wyrażenia szacunku i podziękowań za opiekę, troskę i mądrość życiową, którą czerpiemy od naszych rodziców dziadków, czy pradziadków. To Oni są w naszych domach piewcami tradycji, niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają oraz przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

Gości przywitała Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich – Pani Józefa Wierzba, składając serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, spełnienia planów i marzeń oraz nowych pasji, a wraz z nimi mnóstwa energii do ich rozwijania.
Część oficjalną uroczystości rozpoczął Zespół Pieśni i Tańca „Małopolanie” oraz solistki Karolina Sikora i Gabriela Smarzyńska, które zaśpiewały śląskie i beskidzkie pieśni. Młodzież przygotowywana pod kierunkiem Pana Marcina Kaszuby przedstawiła piękny repertuar suita tańców krakowskich, który oczarował publiczność. Członkowie zespołu, mimo młodego wieku, zaprezentowali wysoki kunszt artystyczny.

Uroczystość uświetniły swoim występem dzieci z Zespołu Szkół w Mętkowie, prowadzone przez Panią Halinę Wierzba. Przepiękne wykonane piosenki i recytacje wierszy, które urzekły zgromadzoną publiczność oraz dostarczyły wiele uśmiechu.

Podczas spotkania zaśpiewała Agnieszka Rusek – uczennica Gimnazjum w Mętkowie. W repertuarze znalazły się pieśni religijne. Solistce o pięknym głosie, przy dźwiękach gitary profesjonalnie akompaniował brat – Grzegorz Rusek.

Seniorom na akordeonie przygrywali Panowie: Stanisław Kosowski i Zdzisław Kosowski, a o pyszny poczęstunek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mętkowa.

Frekwencja dopisała, uroczystość z okazji Dnia Seniora upłynęła w znakomitej atmosferze. Zgromadzeni goście mogli oddać się wspomnieniom i rozmowom o czasach ich młodości, a  na twarzach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.

Wydarzenia takie jak to, służyło integracji i aktywizacji osób starszych, pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość. Dla wielu osób, to niepowtarzalna okazja zobaczenia się z dawno niewidzianymi znajomymi.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” składa Seniorom życzenia zdrowia, pogodnej, złotej jesieni życia, aby każdego dnia mieli powód do uśmiechu. Jesteśmy wdzięczni za wspaniały dar pracy dla naszej lokalnej społeczności.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Mętkowa za zaproszenie, współpracę oraz kultywowanie tradycji lokalnych.

Ponadto kierujemy gromkie brawa i słowa uznania dla utalentowanych młodych artystów, gratulujemy znakomitych występów, a ich Rodzicom oraz instruktorom życzymy dalszych sukcesów.

galeria zdjęć

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?