Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała promowała się i prowadziła punkt informacyjny w dniu 19 czerwca 2016 podczas I Jarmarku Dominikańskiego w Jamnej (Gmina Zakliczyn).

Trzeci weekend czerwca po raz pierwszy zgromadził wielu wystawców oraz tłumy odwiedzających Pierwszy Jarmark Dominikański w Jamnej.

Dominikański Jarmark, połączony z familiadą zorganizowali Jamneńscy Dominikanie. Jarmark rozpoczął się po Mszy Świętej na terenie zawsze gościnnego ośrodka duszpasterskiego, który w przyszłym roku świętować będzie swoją okrągłą rocznicę – 25 lecie istnienia.

Na Jarmarku można było posmakować tradycyjnego jadła, w tym niezrównanej jamneńskiej grochówki, potraw z grilla, miodów z okolicznych pasiek i innych rodzimych smakołyków. Nie zabrakło zabaw i tańców przy wspaniałej muzyce. Była okazja nabyć dzieła rodzimych artystów, między innymi p. Cichonia z Brzozowej czy p. Sochy z Faściszowej a także wyroby decoupage. Zwłaszcza dla dzieci nie zabrakło atrakcji, konkursów i wielu niespodzianek.

Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała utworzyła Punkt Informacyjny, w którym każdy mieszkaniec obszaru LGD (gmina Ciężkowice, Gm. Pleśna, Gm. Wojnicz i Gm. Zakliczyn) mógł przedstawić swoje pomysły, projekty, zadania, które chciałby/zamierza realizować w ramach inicjatywy LEADER w ciągu najbliższych lat za pośrednictwem LGD Dunajec-Biała. Mowa tu oczywiście o nowej LSR na lata 2014-2020.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel 14 665 37 37 w godz. 07:45 – 15:45

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?