LGD „Partnerstwo na Jurze” partnerowała Libiąskim Dniom Książki z Różą

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” w dniach 23-25 kwietnia 2015 roku partnerowała Libiąskim Dniom Książki z Różą w ramach XIV Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”.

Ideą nadrzędną Małopolskich Dni Książki jest rozwój czytelnictwa w regionie oraz zachęcenie mieszkańców do odwiedzenia bibliotek i księgarń. Przedsięwzięcie to przypomina również, że książka może być ciekawym pomysłem na prezent.

W trakcie wydarzenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” rozdawała i promowała swoją najnowszą publikację pt. „Wiosna”, poświęconą polskim tradycjom i zwyczajom w obrzędowości ludowej, dotyczącą Wiosny i Wielkanocy ze szczególnym uwzględnieniem powiatu chrzanowskiego.

Odwiedzający to wydarzenie gości mogli uczestniczyć w autorskich spotkaniach z Bogusławą Chwierut, Bogusławem Zakordońcem, Beniaminem Muszyńskim i Mikołajem Kołyszko, nabyć książki wraz z imienną dedykacją oraz wziąć udział w warsztatach literackich.

Niemałą atrakcją dla dzieci była także prezentacja wozu strażackiego oraz sprzętu ratowniczego. Strażacy opowiadali o specyfice swojej pracy i o tym jak bywa niebezpieczna.

Ponadto przedsięwzięciu towarzyszyły kiermasze książek, kwiatów i roślin, wystawy, sprzedaż wyrobów rękodzielniczych, quizy, konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz spektakl teatralny „Tajemnica Zaginionych Liter”.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” składa serdeczne podziękowania Panu Jackowi Latko Burmistrzowi Libiąża oraz Pani Agnieszce Rembiecha Dyrektor Zarząd Mienia Komunalnego w Libiążu za zaangażowanie i współpracę.

„Każda przygoda z książką pozytywnie wpływa

na nasz rozwój – uczy myślenia, pobudza wyobraźnię,

rozwija umiejętności wysławiania się,

a także wyrabia cierpliwość …”

LGD „Partnerstwo na Jurze" partnerowała Libiąskim Dniom Książki z Różą

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?