Bezpłatne szkolenie "Na szlaku Natura 2000"

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu „Na szlaku Natura 2000”
Jak wyróżnić się dzięki walorom przyrodniczym obszarów Natura 2000? Jak walory przyrodnicze wykorzystać w zrównoważonym rozwoju i podnoszeniu atrakcyjności turystycznej regionu? Jak tworzyć oferty mobilizując do tego społeczności lokalne?
Na te i inne pytania będziemy wspólnie odpowiadać podczas szkoleń Na szlaku Natura 2000
Ten ogólnopolski projekt to nie tylko szkolenia, spotkania, ale bieżąca praca z fachowcami z zakresu zrównoważonego rozwoju i turystyki, przyrody i promocji oraz lokalnymi liderami natury, by słowo „eko” stanowiło rzeczywisty wyróżnik twojej okolicy.
Praca odbywać się będzie w trakcie szkolenia tzw. case study, w którym uczestnicy wypracowują konkretne produkty m.in. strategie informacyjno-edukacyjne promujące walory przyrodnicze i turystyczne, strategie aktywizowania społeczności lokalnych do działania na rzecz Natury 2000, tworzenia usług i produktów opartych o walory przyrodnicze, uwzględniania wymienionych działań w strategiach rozwoju regionu  i gminy.
Jeśli jesteś członkiem organizacji działającej na rzecz lokalnego środowiska i turystyki przyrodniczej, przedstawicielem samorządu, prowadzisz gospodarstwo turystyczne lub pracujesz w instytucji zajmującej się ochroną przyrody i rozwojem obszarów Natura 2000  – zapraszamy!

Szkolenie „case study” trwające trzy dni odbędzie się w dniach miejscowości Niedźwiedź w Gorcach dla uczestników z województw małopolskiego i podkarpackiego w terminie 29-31 marca 2015 r.

Program szkolenia regionalnego obejmuje: Natura 2000 jako europejski system ochrony siedlisk i gatunków, Natura 2000 w regionie, dostęp do informacji o Naturze 2000 na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, mapowanie zasobów przyrodniczych, turystycznych, partnerów lokalnych, praca nad identyfikacją przyrodniczych wyróżników  regionu, kreowanie usług i produktów wykorzystujących potencjał Natury 2000, plan działań promocyjnych Natury 2000, angażowanie społeczności lokalnych do współpracy, tworzenie współpracy sieciowej w oparciu o wykorzystanie potencjału Natury 2000.  

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona.

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w szkoleniu – wypełnij FORMULARZ REKRUTACYJNY i odeślij drogą mailową do nas.
O wyniku rekrutacji poinformujemy drogą mailową.
W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt:
Wojciech Gałosz – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. tel. 502 373 867

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?