„6. Muzeobranie – pełne wspomnień” – relacja

W niedzielę 21 czerwca br. odbyło w Świątnikach Górnych „6. Muzeobranie – pełne wspomnień”. LGD Blisko Krakowa zapraszało uczestników tegorocznej imprezy do odwiedzenia stoiska promującego Skarby Blisko Krakowa, czyli najciekawsze atrakcje gmin Czernichów, Mogilany, Skawina i Świątniki Górne. 

Nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić warsztat prawdziwego płatnerza, przymierzyć różnorakie uzbrojenie, spróbować swoich sił w wykuwaniu i kształtowaniu elementów zbroi husarskiej oraz prostych pracach repuserskich. Ponadto uczestnikom imprezy proponowaliśmy zwiedzanie obozu wraz z wyposażeniem prezentującego  broń i barwę europejską z końca XVI wieku i XVII wiek – od Batorego do Sobieskiego:  husaria, pancerni, szlachta, piechota, damy dworu i repliki uzbrojenia ochronnego. Czas umilaliśmy pokazami szermierki, prezentacją scenek rodzajowych z XVII w., popisami husarskimi. Każdy znalazł coś dla siebie – pod okiem rekonstruktorów można było wziąć udział w ćwiczeniach z szermierki czy strzelaniu z łuku. Dla odważnych dosiadanie husarskiego konia, ładowanie broni odprzodowej i wystrzały wiwatowe, a dla roztańczonych pokaz poloneza prowadzony przez rekonstruktorów przy udziale publiczności.

Zachęcamy do Odkrywania z nami Skarbów Blisko Krakowa!
A już w najbliższą niedzielę 28 czerwca zapraszamy na nasze stoisko na czernichowskie błonia podczas „Święta Kiełbasy Lisieckiej”.

Do zobaczenia!

<<< powrót

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?