Zagraj w „Wieżę Babel” na Wawelu!

GODZINY OTWARCIA
BIURA LGD:
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
7:15 – 15:30Zagraj w "Wieżę Babel" na Wawelu!Od czerwca do września będzie można wziąć udział w grze terenowej ”Wieża Babel, albo powrót króla” inspirowanej czasami panowania króla Zygmunta Augusta. Miejsce gry – jedyne i niepowtarzalne – to Wzgórze Wawelskie.
– Tytuł gry nie jest przypadkowy – mówi Magdalena Ozga koordynator projektu – To właśnie w XVI wieku Polska przeżywała okres bodaj największej w swoich dziejach interakcji wielu różnych kultur. Sam Zygmunt August był przecież prawnukiem litewskiego księcia i króla Polski Władysława Jagiełły i synem włoskiej księżniczki Bony Sforzy. Jako młody królewicz dorastał na dworze wśród Polaków, ale także Włochów i Niemców, zresztą biegle posługiwał się i włoskim, i niemieckim. W ówczesnym Krakowie wielu mieszczan miało niemieckie pochodzenie, wśród studentów Akademii Krakowskiej było wielu Węgrów, a za miedzą sąsiednim Kazimierzu kwitło Oppidum Iudaeorum, czyli miasto żydowskie. Wszystko to razem sprawiało, że u podnóża ówczesnego Wawelu można było istotnie poczuć się, jak u stóp wieży Babel.

To właśnie wielokulturowy Kraków jest tłem wawelskiej gry terenowej. Podczas kilkugodzinnej zabawy kilkuosobowe drużyny spotkają zamkowego wielkorządcę, królewskiego płatnerza, trafią też do tajemniczego alchemika ukrytego w zakamarkach wawelskiego zamku. Co bardziej wytrwali i zdeterminowani pomogą królowi w rozwikłaniu jego sercowych problemów… nie ujawniajmy jednak wszystkich szczegółów zadań i misji, jakie czekają na graczy w renesansowej „wieży Babel”.

W grę terenową na Wawelu będzie można zagrać w jednym z czterech terminów: 13 czerwca, 25 lipca, 1 sierpnia lub 19 września. – Szczególnie zapraszamy zespoły rodzinne – mówi Pani Magdalena

– Przy okazji gry terenowej chcielibyśmy pokazać krakowianom, że Wawel, choć wydaje się dobrze znany i poznany, kryje w sobie wiele tajemnic. Warto je odkrywać! – zachęca.

Organizacją gry zajmie się Instytut Wspomagania Wychowania „Archezja”. Zgłoszenia drużyn można przesyłać na adres mailowy Pod tym samym adresem można dowiedzieć się więcej o samej grze.

Gra terenowa jest częścią projektu Wielokulturowa Rzeczpospolita w czasach Zygmunta Augusta, Dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej organizacja zbiega się także z zakończeniem renowacji jednej z najcenniejszych serii arrasów znajdujących się w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu – Dziejów Wieży Babel, zamówionej przez Zygmunta Augusta w belgijskim Mechelen po 1550 roku.

Zagraj w "Wieżę Babel" na Wawelu! Regulamin gry

Zagraj w "Wieżę Babel" na Wawelu!
Aplikację można pobrać na
urządzenia z IOS i Android
Sklep App Store (IOS)
Zagraj w "Wieżę Babel" na Wawelu!

Sklep Google Play (Android)
Zagraj w "Wieżę Babel" na Wawelu!

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?