„Wioska pod Skałą” u przedszkolaków w Kryspinowie

Miejscowość Tematyczna „Wioska pod Skałą” została zaproszona do Przedszkola w Kryspinowie. Animatorki Paulina Jurczyk i Agnieszka Mendela przeprowadziły zajęcia edukacyjne „Życie przed milionami lat” oraz warsztaty malowania amonitów.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzieli się, co działo się w triasie i jurze, jakie stworzenia żyły na lądzie, a które królowały w morzu, jak powstały skamieniałości i co to są amonity. Dzieci bardzo chętnie wcieliły się w rolę badaczy przeszłości i z ogromną radością „odkrywały” tajemnice zapisane w skałach i skamieniałościach. Przywiezione okazy przy pomocy lup były poddane wnikliwej obserwacji przez małych paleontologów. Później była chwila na zadawanie pytań dotyczących dawnego życia. Na zakończenie odbył się warsztat malowania gipsowych skamieniałości oraz wspólne zdjęcie.  Zajęcia realizowane są w ramach oferty wyjazdowej do szkół i przedszkoli, będącej uzupełnieniem edukacji przyrodniczej. Autorką oferty jest Agnieszka Mendela.

Przedszkole w Kryspinowie jest kolejnym miejscem, które otrzymało „Certyfikat Odkrywcy Tajemnic Skałki Triasowej” za zaangażowanie i rozwijanie u dzieci pasji odkrywcy- badacza.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?