Tradycje wielkanocne z Kołem Gospodyń Wiejskich z Dulowej

LGD „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w dniu 26 marca 2015 roku w warsztatach tworzenia palmy wielkanocnej z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dulowej. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzieliły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dulowej.

Koło Gospodyń Wiejskich z Dulowej starannie kultywuje tradycje wicia palm wielkanocnych przekazywaną z pokolenia na pokolenie oraz starało się zaszczepić kult tradycji świąt wielkanocnych młodemu pokoleniu.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które bardzo aktywnie uczestniczyły w wykonywaniu ozdób: kwiatów oraz poszczególnych elementów palmy. Palmy zostały skomponowane przy wykorzystaniu żywych elementów takich jak gałązki: brzozy, sosny, bukszpanu, borowiny oraz kwiatów wykonanych z kolorowej bibuły. Wszystkie palmy zostały wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, co jest zgodne z tradycją tworzenia palm w Polsce.

Przepiękne palmy wykonane przez dzieci cieszyły oko i są żywym świadectwem kultywowania pięknych polskich tradycji.

Celem wspólnego wykonanie palmy wielkanocnej było pogłębienie wiedzy na temat symbolicznego znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, a także utrwalenia wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wicia palm.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Dulowej oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Dulowej za zaproszenie do udziału w warsztatach wielkanocnych oraz serdecznie gratuluje Uczniom zapału i zaangażowania w kultywowanie jakże pięknej naszej tradycji.

Ponadto Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” serdecznie dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Dulowej za współpracę i kultywowanie polskich tradycji narodowych.

Tradycje wielkanocne z Kołem Gospodyń Wiejskich z Dulowej

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?