Targi Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej

Już po raz trzeci Lokalna Grupa Działania „Brama Beskidu” wzięła udział w Targach Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 25-26 kwietnia 2015r. na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Przy stoisku LGD „Brama Beskidu” pracownicy udzielali informacji na temat oferty atrakcji turystycznych regionu, w szczególności atrakcji, które oferują gminy wchodzące w skład LGD, tj. gminy Stary Sącz i Podegrodzie. Zwiedzający mogli także zaczerpnąć wiedzy dotyczącej działalności LGD, w tym informacji dotyczących zrealizowanych projektów na obszarze LGD. Wraz ze Stowarzyszeniem LGD „ Brama Beskidu” udział w Targach wzięli rękodzielnicy i przedstawiciele lokalnego dziedzictwa kulinarnego z naszego obszaru:
-Rzeźbiarz Pan Kazimierz Basta
-Koło Gospodyń Wiejskich z Popowic
-Gospodarstwo Agroturystyczne Magdalena Zygmunt
-Sądeckie Stowarzyszenie Regionalne
-Zespół regionalny „Prehybianie” .Z dumą możemy się pochwalić, iż Pan Kazimierz Basta otrzymał Puchar wraz z Dyplomem za Osobowość Artystyczną XVIII Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej. Wzorem lat ubiegłych wystawcy prócz oferty turystycznej przygotowali szeroką gamę wyrobów rękodzielniczych, a stoły na stoiskach KGW Popowice oraz Pani Magdaleny Zygmunt uginały się pod tradycyjnymi potrawami regionalnymi. W drugim dniu Targów dodatkowo czas umilał występ Zespołu Regionalnego „Prehybianie” występujący w tradycyjnych strojach oraz kultywujący folklor Lachów Sądeckich, jeden z najciekawszych, charakterystycznych nurtów wielu odrębności etnograficznych w Beskidach.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?