Spotkanie Opłatkowe w Żarkach

W dniu 9 stycznia 2016 roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w Spotkaniu Opłatkowym, zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Żarek. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera stała się okazją do wspólnego przedłużenia i przeżywania Świąt Bożego Narodzenia: śpiewania kolęd, pastorałek, składania życzeń oraz obchodów Nowego Roku.

Zaproszonych gości powitała Pani Stanisława Norys Przewodnicząca KGW z Żarek i złożyła wszystkim życzenia: zdrowia, pomyślności, optymizmu oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji planów. Podziękowała wszystkim zaproszonym gościom za owocną współpracę. Przewodnicząca przypomniała również działania zrealizowane we współpracy z LGD i udziałem Członkiń Koła.

Zaproszeni goście zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach. Pani Stanisława Dęsoł odczytała fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Bożej Dzieciny, po którym uczestnicy przełamując się opłatkiem składali sobie życzenia. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw wigilijnych, których zaproszeni goście mogli posmakować. Podczas konsumpcji był czas na wspomnienia i dyskusje na różne tematy.

W świąteczno-noworoczny nastrój gości wprowadził występ muzyczny Zespołu „Macierzanki” z repertuarem kolęd i pastorałek.

Celem spotkania opłatkowego było jednoczenie społeczności lokalnej, kultywowanie tradycji, wzajemne poznanie się i obdarowywanie najbliższych uczuciami płynącymi z głębi serca; dobrym słowem, przyjaznym gestem, uśmiechem i chwilą czasu, którego w codziennym życiu nie mamy zbyt wiele i którego w takim dniu nie przeliczamy na pieniądze.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Żarek za zaproszenie, współpracę oraz za wielka troskę w zachowanie tradycji dziedzictwa kulturowego.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?