Rusza Centrum Aktywnego Seniora!

GODZINY OTWARCIA
BIURA LGD:
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
7:15 – 15:30Rusza Centrum Aktywnego Seniora!W ramach pozyskanych funduszy Stowarzyszenie Instytut Strumiłły realizuje ciekawe zajęcia dla osób w wieku 60+ z terenu Gminy Michałowice, które rozpoczną się na przełomie maja/czerwca. 4 maja w gminnej sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zaproszone są zainteresowane osoby. Na spotkaniu już można będzie zapisać się na zajęcia – wybrane lub wszystkie w ramach projektu.
Rusza Centrum Aktywnego Seniora!

Jakie zajęcia odbędą się w ramach projektu?

 • „Komputer – mój przyjaciel” – Zajęcia komputerowe dla trzech grup w trzech miejscowościach: Michałowice, Raciborowice, Więcławice. Uczestnicy będą uczyć się, jak korzystać z komputera na co dzień: jak szukać potrzebnych i ciekawych informacji w Internecie, jak zrobić przelew, wysłać maila, załatwić sprawy urzędowe, pisać teksty, robić obliczenia i jeszcze więcej. Odbędzie się 12 zajęć 1,5-godzinnych dla każdej grupy, w różnych terminach. Będą prowadzone w małych grupach, by uczestnicy mieli swobodny dostęp do komputerów, a także by mogli korzystać z pomocy instruktora oraz asystenta i zdobyć jak najwięcej praktycznych umiejętności.

• „Nasze kochane tradycje” – Zajęcia z rękodzieła i rzemiosła tradycyjnego. Odbędzie się 10 warsztatów 2-godzinnych, na których seniorzy, pod opieką doświadczonych instruktorów, będą rozwijać swoje talenty, tworząc różnymi technikami piękne przedmioty, tradycyjne ozdoby. Dzięki temu wspólnie przyczynimy się do tego, by przetrwały lokalne tradycje, piękne zwyczaje i dawne rzemiosła. Zajęcia będą miały charakter przypominający dawny, ciepły klimat ludowych spotkań i wieczornic. Planowane techniki to: praca z drewnem, decoupage, wyplatanie z wikliny, filcowanie, malowanie, ceramika, koronka, tradycyjne ozdoby świąteczne i inne. Jesteśmy otwarci na propozycje seniorów-twórców rękodzieła z naszej gminy, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość i wystąpić w roli mistrzów. Będzie również zorganizowana wystawa rękodzieła.

• „Ruch dla zdrowia” – zajęcia ruchowe pomagające zadbać o sprawność fizyczną i zdrowie. Ćwiczenia będą specjalnie dobrane na potrzeby seniorów, a ich celem jest: polepszenie sprawności ogólnej (układ mięśniowy, kostny, oddechowy, krążenie), koordynacji i równowagi, a także relaksacja przy wykorzystaniu swobodnego, naturalnego ruchu. Prowadzone będą przez fizjoterapeutkę oraz profesjonalnego instruktora metody Feldenkraisa (szczególnie dobroczynnej dla zdrowia seniorów) pracującego z seniorami na co dzień. Ćwiczenia będą przyjemne i poprawią nastrój każdemu.

• Wykłady specjalistów z różnych dziedzin – spotkanie z dietetykiem, prawnikiem, lekarzem, historykiem czy psychologiem. Wykłady będą otwarte dla wszystkich osób z gminy, również dla młodszych.

• Wyjazdy: do pięknych, atrakcyjnych przyrodniczo miejsc, do placówek kulturalnych, na koncert, a nawet w odwiedziny do klubu seniorów z innego regionu.

Jak dowiedzieć się więcej lub zapisać się na zajęcia?

Już teraz można kontaktować się z koordynatorem projektu lub członkami Stowarzyszenia, by dowiedzieć się więcej, a zapisy ruszą 4 maja i rozpocznie je spotkanie informacyjne w gminnej sali konferencyjnej o godz. 17. Zapisy przyjmowane będą również telefonicznie. Informacji udzielają również współpracujące przy realizacji projektu: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i Promocji oraz biblioteki. W przypadku dużej ilości chętnych liczyć się będzie kolejność zgłoszeń, a dokładny regulamin rekrutacji dostępny będzie na stronie Instytutu Strumiłły: strumillo.org.pl

Kontakt z koordynatorem projektu, Sylwią Szczupak: 506-255-554
Aplikację można pobrać na
urządzenia z IOS i Android
Sklep App Store (IOS)
Rusza Centrum Aktywnego Seniora!

Sklep Google Play (Android)
Rusza Centrum Aktywnego Seniora!

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?