Rozpoczynamy prezentacje atrakcji podczas Ziemniaczyska pod Lipowcem

LGD „Partnerstwo na Jurze” rozpoczyna prezentować atrakcje, w których będzie można uczestniczyć w trakcie „Ziemniaczyska pod Lipowcem” w dniu 6 września 2015 r. na terenie Skansenu w Wygiełzowie. Dzisiaj prezentujemy stoisko Stowarzyszenia Ziemi Lipowieckiej.

Podczas wydarzenia na terenie Skansenu rozbije się obozowisko rycerskie Bractwa Ziemi Lipowieckiej, z historycznymi namiotami. Zaprezentuje: uzbrojenie i walki ciężko i lekko zbrojnych rycerzy oraz wizualizację Grodu Rycerskiego budowanego w Babicach. Ponadto odważni będą mogli spróbować swoich sił w walce z rycerzem na broń bezpieczną, a inni zakuć się w dyby.

Goście będą mogli uczestniczyć w wielu warsztatach m. in.: ceramicznych (lepienie garnków metodą wałeczkową i ozdób z gliny), tkackich („krajki”- kolorowe paski z wełny), wykonywania elementów uzbrojenia „kolczug” i strzelania z łuku, czy rzutu oszczepem oraz zabawach plebejskich. Ponadto dla dzieci otwarta będzie Szkoła Rycerska, w której będą zdobywały umiejętności zręcznościowe.

W trakcie wydarzenia pokazane zostaną zwyczaje, stroje dworskie i średniowieczne tańce, a Członkowie Stowarzyszenia Ziemi Lipowieckiej będą zapraszać do wstąpienia w swoje szranki.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?