Relacja z Fair Village

GODZINY OTWARCIA
BIURA LGD:
PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
7:15 – 15:30Relacja z Fair VillageRelacja z Fair VillageW sobotę 16 maja 2015 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Kocmyrzów- Luborzyca odbyło się niecodzienne wydarzenie. Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa wraz z Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich zorganizowało imprezę promocyjną w ramach projektu Fair Village- Wieś Otwarta. Wydarzenie to było imprezą towarzyszącą dużej, plenerowej imprezie z cyklu Bawarska Majówka, która po raz kolejny została zorganizowana na terenie gminy Kocmyrzów- Luborzyca.
Celem projektu Fair Village – Wieś Otwarta jest upowszechnianie wiedzy na temat współzależności pomiędzy krajami rozwiniętymi a uboższymi krajami tzw. „globalnego południa”. Dlatego też do Baranówki zawitali goście z Kenii, Konga oraz z Senegalu. W ramach programu zorganizowane były ciekawe stoiska- wystawę sztuki i rękodzieła senegalskiego przygotowała Galeria Teranga, na stoisku można było zobaczyć oraz zakupić m.in. ręcznie robioną biżuterię, bibeloty oraz mieszanki egzotycznych herbat na bazie hibiskusa. Firma Karibu Polska przygotowała wspaniałe afrykańskie jedzenie, którym zachwycali się wszyscy odwiedzający naszą imprezę. Utalentowani  bracia z zespołu The Ndege Brothers dali mini koncert z muzyką graną na żywo, występ ten przyciągnął wielu widzów, którzy mieli okazję posłuchać afrykańskich rytmów z dźwiękami bębnów  w tle. Muzyka jako taka była ważnym elementem tego wydarzenia, gdyż poza słuchaniem można było także samemu spróbować swoich sił na warsztatach bębniarskie, które poprowadził Benjamin Mbeda- Ndege. Program imprezy przewidywał także zaangażowanie dzieci i młodzieży. Pani Iwona Siwek- Front poprowadziła warsztaty malarskie dla dzieci oraz przygotowała wystawę prac wykonanych przez dzieci z Afryki. Jacek Pietrzyk z Grupy Naukowej PRO FUTURO z AGH zaprezentował grę edukacyjną Ec[h]o, której tematem przewodnim jest ekologia, zmiany klimatyczne oraz ich następstwa. Jacek przygotował także pokaz filmów o tematyce rozwoju globalnego i poprowadził dyskusję na temat globalizacji, jej skutków pozytywnych oraz negatywnych. Zakończeniem imprezy była ciekawa prelekcja Pani Marii Gorzkowskiej- Mbeda, która mówiła o sytuacji i roli jaką pełnią kobiety w Kenii na przykładzie Wangari Muta Maathai, która w 2004 została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla za pracę na rzecz ochrony środowiska, rozwoju, demokracji i pokoju.

Wydarzenie niecodzienne, ale za to bardzo ciekawe zgromadziło wiele osób, które odwiedziły nasze stoiska i chętnie uczestniczyły w przygotowanych warsztatach i prelekcjach. Na szczególne wyróżnienie zasługują warsztaty bębniarskie, które przyciągnęły wiele osób, w różnym wieku i tak spodobały się uczestnikom, że trwały do samego wieczora.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz widzom, którzy odwiedzili imprezę Fair Village, dziękujemy Dyrektor CKiP z Kocmyrzowa- Luborzycy Pani Agnieszce Brodowskiej za udostępnienie sali oraz pomoc w promocji organizowanego przez nas wydarzenia. Najserdeczniejsze podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich wystawców, artystów, prelegentów i muzyków, którzy wzięli udział w imprezie za Ich wkład włożony w promowanie kultury afrykańskiej w Polsce oraz za podejmowanie różnego typu działań proekologicznych na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Aplikację można pobrać na
urządzenia z IOS i Android
Sklep App Store (IOS)
Relacja z Fair Village

Sklep Google Play (Android)
Relacja z Fair Village

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?