Przedświąteczne targi z Małopolską Siecią LGD

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tym, przyszedł też czas na coroczne targi, których inicjatorem jest Stowarzyszenie LGD „Gościniec 4 żywiołów”. Już w najbliższą sobotę, tj. 28 marca br., zagoszczą one na rynku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród wystawców pojawi się także Małopolska Sieć LGD.

Targi lokalnej żywności tuż przed wielkanocnym świętowaniem stały się już tradycją. Wśród tegorocznych stoisk miejscowych wytwórców znajdzie się również punkt Małopolskiej Sieci Lokalnych Grup Działania. Jego obecność będzie okazją do porozmawiania o kierunkach rozwoju regionu.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Produkt Lokalny Małopolska”. Na stoiskach będzie można zaopatrzyć się między innymi w lokalne produkty. Nie zabraknie tam z pewnością wielu wielkanocnych przysmaków, takich jak: swojski chleb, chrzan, wiejskie jajka, mazurki czy babki. Wytwory producentów, rolników oraz kół gospodyń wiejskich z terenu LGD sygnowane są lokalną marką Smaki 4 Żywiołów. Jest ona gwarancją tradycyjnej receptury, ekologicznych surowców oraz regionalnego smaku. Dodatkowo, podczas targów będzie można złożyć zamówienia na zwyczajowe potrawy świąteczne. Z kolei warsztaty „Wyplotu Palm Wielkanocnych” zgromadzą wielu zainteresowanych.

Nie mniej atrakcji dla uczestników targów przygotowała Małopolska Sieć LGD. Jej stoisko będzie czynne w godzinach 9.00-15.00. Dla dzieci przewidziano interesujące gry i zabawy oraz malowanie twarzy. Wśród atrakcji skierowanych dla najmłodszych znajdą się również konkursy z nagrodami. Za pomocą kredek będą mogły zaprezentować swoje pomysły na zmiany w ich otoczeniu.

Dorośli na stoisku zapoznają się z dotychczas zrealizowanymi projektami programu „Dobre Praktyki”. Spośród nich zostanie wyłoniony ten najlepszy, przynoszący największe korzyści dla mieszkańców. Obecność przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania zapewni odpowiedzi na wszelkie pytania związane z dofinansowaniami projektów mającymi na celu zmiany w lokalnym środowisku. Małopolska Sieć LGD przygotowała także konkurs pt.: „Mam Pomysł”. Chętni zgłoszą swoje koncepcje na zmiany w regionie za pośrednictwem formularzy dostępnych na stoisku. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl.

Stoisko podczas targów wielkanocnych skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych, w szczególności z obszaru działalności Lokalnej Grupy Działania Gościniec 4 żywiołów, tj. gmin: Mucharz, Stryszów, Lanckorona i Kalwaria Zebrzydowska.

To kolejne wydarzenie, na którym ze swoim stanowiskiem zagości Małopolska Sieć LGD. Do końca czerwca br. będzie ona obecna na podobnych eventach, które odbędą się w kilkudziesięciu innych regionach województwa małopolskiego.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook. Patronat medialny nad Wydarzeniem objęła TVP Kraków.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?