Podsumowanie I Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego Blisko Krakowa

W dniu 5 czerwca odbył I Rekreacyjny Rajd Rowerowy Blisko Krakowa, który oficjalnie zainaugurował otwarcie szlaków turystycznych utworzonych w ramach projektu „Budowa kompleksowego produktu turystycznego – Skarby Blisko Krakowa”. Rajd miał niezwykłą oprawę, w bardzo ciekawy sposób  połączył spotkania z kulturą, historią i smakami naszego regionu, z turystyką i rekreacją, i choć nie miał  charakteru zawodów, wyzwolił prawdziwą, sportową rywalizację uczestników.

Wydarzenie zorganizowane przez stowarzyszenie Blisko Krakowa, przy pomocy współorganizatorów: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Świątnikach Górnych, skierowane było do mieszkańców obszaru LGD, ale także do mieszkańców Krakowa i okolic, którzy chętnie i licznie wzięli w nim udział. Patronat honorowy nad Rajdem objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa.

W niedzielny poranek przy Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, gdzie znajdował się start rajdu, zebrało się ponad 55 drużyn, wśród których liczne grono stanowiły wielopokoleniowe rodziny. Biegnąca przez trzy gminy: Skawinę, Mogilany i Świątniki Górne 15-stokilometrowa trasa nie należała do łatwych. Malownicze widoki rekompensowały trudne podjazdy i nierówną nawierzchnię. Niewątpliwą atrakcją na szlaku były punkty kontrolne, na których uczestnicy musieli wykonać przygotowane w formie qustu zadania z wiedzy o regionie, ale także mogli skosztować lokalnych przysmaków – piernika hallerowskiego i słynnego już dżemu boczkowego. Finał rajdu połączony został z obchodami Święta Miasta w Świątnikach Górnych oraz Muzeobraniem. Wśród uczestników zawodów rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Współorganizatorom, naszym partnerom, sponsorom nagród rzeczowych za pomoc
i  zaangażowanie w organizacji wydarzenia, które sprzyjało popularyzacji aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej oraz pogłębieniu wiedzy o naszym regionie – serdecznie dziękujemy. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich gmin naszego stowarzyszenia, dzięki którym impreza się odbyła: Skawiny, Mogilan, Świątnik Górnych, Liszek, Czernichowa oraz Zabierzowa, a także do czuwających nad bezpieczeństwem uczestników strażaków OSP
z Radziszowa, Mogilan, Bukowa, Konar, Włosani, Olszowic i Świątnik Górnych – za ich nieocenioną i bezinteresowną pomoc. Podziękowania i wyrazy uznania kierujemy przede wszystkim do uczestników Rajdu, którzy pokonując trudy trasy wykazali się świetną kondycją fizyczną, ale i wytrwałością oraz hartem ducha!

 

Wszystkich lubiących aktywny wypoczynek już teraz zapraszamy na kolejne sportowe wydarzenie, które jesienią odbędzie się na terenie gmin stowarzyszenia Blisko Krakowa. Tym razem trasa rajdu przebiegać będzie po mniej „górzystym” terenie, jednak  atrakcji
i niespodzianek z pewnością mniej nie będzie.

Informacji należy szukać na: http://www.bliskokrakowa.pl

 

Zapraszamy.

<<< powrót

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?