Podczas wydarzenia plenerowego „Ziemniaczysko pod Lipowcem” zaprezentowały się trzy Miejscowości Tematyczne: Bolęcin.Wioska pod Skałą, Dulowa.Zaginiona Wioska oraz Zagórze.Wioska u Źródła.
Wioska pod Skałą z Bolęcina zaprosiła do wspólnego odkrywania skalnych tajemnic, dzięki pracy lokalnych liderów Pani Agnieszki Mendela i Pana Mariana Witek. Na stoisku Wioski pod Skałą można było spotkać Strażnika Skałki Triasowej wraz ze Skalniaczkami i Leśnymi Boginkami, zobaczyć kolekcję skał i skamieniałości m.in. ząb rekina oraz kamienie piorunowe. W trakcie imprezy można było wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz zagrać w paleontologiczne domino i plenerowe warcaby. Uczestnicy mogli częstować się tradycyjnymi wyrobami z Wioski pod Skałą.
W Zaginionej Wiosce z Dulowej dziadek Dulek zapraszał do odkrycia świata, który zaginął – zaginione symbole, zawody, smaki, tradycje. Formoza, dziedziczka Zaginionej Wioski o każdej pełnej godzinie, zapraszała do Domku Spełniania Marzeń, gdzie opowiadała legendy i bajki dla najmłodszych. Ponadto odwiedzający wydarzenie goście, mogli wziąć udział w warsztatach, które poprowadzi skryba, drwal, nosiwoda, prządka, koronkarka, praczka oraz zielarka, gdzie odkrywano tajemnice prastarych ziół. Niemałą atrakcją były także warsztaty pod okiem młynarki i młynarza zatytułowane „Od ziarenka do bochenka”. Uczestnicy mogli częstować się tradycyjnymi bułkami Dulkami. Koordynatorem wioski z Dulowej była Pani Halina Duda.
Wioska u Źródła z Zagórza podczas Ziemniaczyska częstowała zagórskimi potrawami regionalnymi: plackami ziemniaczanymi z pokrzywą, kołocem z łopaty, kluskami na parze z polewą malinową. Gości wydarzenia witał sam król Jan III Sobieski i zapraszał na wodę ze źródełka mówiąc: …„wojska Sobieskiego Wiedeń zdobyły gdy się wody zagórskiej ze źródełka napiły…”. Na najmłodszych czekały warsztaty artystyczne dekorowania na szkle oraz różnorodne gry, zabawy i konkursy, a w rozwiązywaniu tajemniczych zagadek pomagały boginki. Wszystkie te atrakcje zorganizowali liderzy wsi tematycznej Pani Władysława Macuda i Pan Leon Kozioł.
Wszystkim zaangażowanym liderom oraz mieszkańcom wsi tematycznej, którzy pomagali w organizacji stoisk serdecznie dziękujemy.