Mam Pomysł na zmiany Warsztaty Małopolskiej Sieci LGD w Borzęcinie

W najbliższy piątek, tj. 20 marca br., w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie odbędą się zajęcia warsztatowe pt.: „Mam Pomysł”. Będą one nie tylko okazją do zapoznania się z działalnością Lokalnych Grup Działania, ale przede wszystkim do dyskusji o możliwościach zmian w regionie.

Spotkanie organizowane przez Małopolską Sieć Lokalnych Grup Działania oraz LGD „Kwartet na Przedgórzu” rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 15.00. Wydarzenie ma charakter otwarty, dlatego jego inicjatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Warsztaty będą składać się z dwóch części. W pierwszej nie zabraknie niespodzianek dla najmłodszych. Gry, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, konkursy plastyczne oraz malowanie twarzy to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Akcja „Pomysł Na Region Oczami Małego Mieszkańca” jest szansą, by również dzieci pokazały, czego ich zdaniem brakuje w najbliższym otoczeniu. Maluchy są doskonałymi obserwatorami i mają głowy pełne pomysłów. Swoje wizje przedstawią za pomocą rysunków. Spotkanie będzie także możliwością do skosztowania miejscowych rarytasów przygotowanych na specjalnym stoisku.

O godzinie 12.00 rozpocznie się część dla dorosłych. Uczestnicy zapoznają się ze sposobem, w jaki Małopolska Sieć LGD oraz LGD Kwartet na Przedgórzu pomagają wprowadzać w życie lokalne inicjatywy. Ich przedstawiciele opowiedzą m.in. o tym, jak korzystać z pomocy przy realizacji projektów. W programie przewidziano także czas na wspólne dyskusje i indywidualne konsultacje. Ponadto dorośli wezmą udział w konkursie „Mam Pomysł”, który polega na przedstawieniu propozycji zmian w regionie. Jego celem jest znalezienie rozwiązań, które mogą przyczynić się w przyszłości do zwiększenia atrakcyjności obszaru. Chętni zgłoszą swoje pomysły za pośrednictwem formularzy. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl. Podczas piątkowego spotkania odbędzie się także głosowanie na najciekawsze projekty beneficjentów programu „Dobre Praktyki”.

Warsztaty są skierowane do dzieci i dorosłych, w szczególności z obszaru działalności LGD „Kwartet na Przedgórzu”, tj. gmin: Borzęcin, Brzesko, Radłów i Dębno. To już kolejne tego rodzaju Wydarzenie organizowane przez Małopolską Sieć LGD. Do końca czerwca podobne eventy odbędą się w kilkudziesięciu innych regionach województwa małopolskiego.

Patronat medialny nad cyklem organizowanych wydarzeń objęła TVP Kraków. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook.

Kontakt dla mediów:

Maciej Szostak, Prezes Małopolskiej Sieci Lokalnych Grup Działania
e-mail: biuro@lgd.malopolska.pl

Informacja uzupełniająca:

Małopolska Sieć LGD jest Związkiem Stowarzyszeń zrzeszającym Lokalne Grupy Działania, funkcjonujące na zasadzie partnerstwa terytorialnego. Terenem działalności LGD-ów są obszary wiejskie. Do zadań MS LGD należy pomoc jej członkom w realizacji lokalnych inicjatyw, mających na celu rozwój regionu i ich mieszkańców. W ramach promocji Sieci realizowany jest projekt „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?