Jubileusz 60-lecia KGW w Kwaczale

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w uroczystościach Jubileuszowych 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Kwaczale w dniu 18 lipca 2015 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej będącej podziękowaniem za 60 lat wspólnej pracy wraz z błogosławieństwem na przyszłe lata. Następnie zaproszeni goście wraz z Jubilatkami udali się do Domu Ludowego w Kwaczale. Była to również dobra okazja do zobaczenia projektu dofinansowanego za pośrednictwem LGD, którego całkowita kwota związana z realizacją wyniosła 426 629,28 złotych. W ramach projektu zagospodarowano plac przed Domem Ludowym w Kwaczale (nowe nawierzchnie i komunikacja), wraz remontem sąsiedniego budynku użyteczności publicznej (remont dachu, wykonanie termoizolacji i elewacji budynków).

Uroczystości jubileuszowe zorganizowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich obfitowały w wiele atrakcji kulturalnych jak i smakowych. Na scenie pokazano scenkę o życiu cyganów bogatą w barwne stroje, śpiew i muzykę. Salwy śmiechu wywołała historia o życiu po rozwodzie w wersji polskiej, gdzie choć orzeczono rozwód to spółdzielnia mieszkaniowa rozwodu na wspólne lokum nie chce dać. Na stołach natomiast królowały swojskie przysmaki.

Koło Gospodyń Wiejskich z Kwaczały podczas swojej 60-letniego istnienia podejmowało wiele inicjatyw, mających na celu integrację środowiska wiejskiego, prowadzenie działalności edukacyjno – oświatowej,  pielęgnowanie tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych. Panie uczestniczyły także w różnego rodzaju uroczystościach, konkursach, pokazach potraw, biesiadach, wystawach, targach i prezentacjach. Koło, ściśle współpracuje z przedstawicielami samorządów gminnych i powiatowych, stowarzyszeniami, organizacjami społeczno-kulturalnymi, szkołami, przedszkolami.

Były serdeczne podziękowania, prezenty, kwiaty oraz życzenia kolejnych długich lat działalności.

Galeria zdjęć

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?