Jubileusz 35-lecia Zespołu Śpiewaczego „Libiążanki”

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w uroczystościach Jubileuszowych 35-lecia Zespołu Śpiewaczego „Libiążanki” przy Kole Gospodyń Wiejskich w Libiążu.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej będącej podziękowaniem za 35 lat pracy Zespołu „Libiążanki” wraz z błogosławieństwem na przyszłe lata. Następnie zaproszeni goście wraz z Jubilatkami udali się do Domu Kultury w Libiążu.

Zgromadzonych gości powitała, przewodnicząca libiąskiego KGW Pani Helena Marchewka, która w swym wystąpieniu podziękowała Członkiniom za dotychczasową pracę i zaangażowanie w życie społeczne oraz przedstawia historię koła.

We współpracy z LGD Koło Gospodyń Wiejskich w Libiążu, bierze czynny udział w promocji obszarów wiejskich, dbając o przetrwanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego wsi. Podczas obecności w różnego rodzaju targach, jarmarkach, pokazuje swój dorobek kulturalny, w pięknych strojach ludowych, co przyciąga uwagę odwiedzających.

Uroczystości jubileuszowe zorganizowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich obfitowały w wiele atrakcji kulturalnych, jak i smakowych. Nie obyło się bez wspaniałego tortu, a na stołach królowały swojskie przysmaki.

Na scenie zaprezentowały się ze swoim repertuarem pieśni ludowych Koła Gospodyń Wiejskich z: Libiąża, Gromca i Żarek.

Były serdeczne podziękowania, prezenty, kwiaty oraz życzenia kolejnych długich lat działalności.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?