III Olimpiada Pszczelarska „Rola pszczoły miodnej i jej znaczenie w ekosystemie”

W  dniu 20 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini odbyło się uroczyste rozdanie nagród i podsumowanie III Olimpiady Pszczelarskiej nt. ,,Rola pszczoły miodnej i jej znaczenie w ekosystemie”.

Olimpiadę zorganizowali: Powiatowa Rada Bartnicza w Chrzanowie, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie i Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

W Olimpiadzie startowało 14 zespołów trzyosobowych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu chrzanowskiego. Młodzież miała za zadanie: namalować i zaprezentować plakat nt. „Pszczoła miodna w przyrodzie”, wykonać dowolną bryłę z masy solnej o tematyce pszczelarskiej oraz odpowiedzieć na pytania w formie pisemnej i ustnej.

Zwycięzcy w kategorii szkół gimnazjalnych:  

I miejsce przyznano uczennicom: Natalii Dudek, Natalii Chlupka i Annie Nowotarskiej z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Trzebini, pod opieką nauczyciela Pani Bożeny Chytry oraz mistrza pszczelarskiego Pana Włodzimierza Ochfat.

II miejsce otrzymał zespół: Julia Korzec, Aleksandra Knapik i Malwina Kaczor z Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Chrzanowie, pod opieką nauczyciela Pani Magdaleny Stanclik oraz mistrza pszczelarskiego Pana Kazimierza Postrorzny.

III miejsce przypadło grupie uczennic: Marcelinie Mikłas, Kamili Płoszczyca i Paulinie Stawarz z Publicznego Gimnazjum w Płazie, pod opieką nauczyciela Pani Marzeny Szczypczyk oraz mistrza pszczelarskiego Pana Jacka Chrząścik.

Zwycięscy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce przyznano uczniom: Annie Prowalskiej, Katarzynie Ulanowskiej i Karolowi Nowakowskiemu z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, pod opieką nauczyciela Pani Joanny Kulawik oraz mistrza pszczelarskiego Pana Tadeusza Fijołka.

II miejsce otrzymał zespół: Paulina Likus, Dominika Pikur i Aleksandra Zembala z I Liceum Ogólnokształcącego  w Chrzanowie, pod opieką nauczyciela Pani Beaty Urbańczyk oraz mistrza pszczelarskiego Pana Jerzego Oczkowskiego.

III miejsce przypadło grupie uczennic: Karolinie Tabak, Magdalenie Nowakowskiej i Agnieszce Synal z I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, pod opieką nauczyciela Pani Beaty Łapuszek oraz mistrza pszczelarskiego Pana Jerzego Oczkowskiego.

Olimpiada miała na celu popularyzację znaczenia dla środowiska pszczoły miodnej oraz zwrócenie naszej uwagi na problem wymierania pszczół.

LGD gratuluje wszystkim Laureatom i uczestnikom zaangażowania, pasji oraz zaprasza do dalszego pogłębiania i zdobywania wiedzy związanej z pszczelarstwem.

galeria zdjęć

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?