Dzień Seniora z Kołem Gospodyń Wiejskich z Żarek

W sobotnie popołudnie 7 listopada 2015 roku LGD „Partnerstwo na Jurze” uczestniczyła w spotkaniu w Kole Gospodyń Wiejskich w Żarkach z okazji Dnia Seniora.

Zgromadzonych gości powitała Pani Stanisława Norys, przewodnicząca żareckiego koła, która w swym wystąpieniu podziękowała Seniorkom i Seniorom za aktywną pracę oraz zaangażowanie w życie społeczne, a w szczególności za kultywowanie tradycji, zwyczajów i obrzędów ludowych. Podkreśliła, iż dzisiejsi Seniorzy to osoby aktywne, spełniające ważną rolę w przekazywaniu wartości, tradycji i historii. Następnie złożyła życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu w gronie najbliższych, spełnienia planów oraz nowych pasji, a wraz z nimi mnóstwa energii do ich rozwijania.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie dyplomów dla najaktywniejszym seniorów. Na scenie zaprezentował się Zespół „Macierzanki” z repertuarem pieśni ludowych oraz skeczy. Po części oficjalnej rozpoczęła się wspólna zabawa. Uroczystość upłynęła w znakomitej atmosferze, przy poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Seniorzy pokazali, że w każdym wieku można znakomicie tańczyć i śpiewać. Zgromadzeni goście mogli oddać się wspomnieniom i rozmowom o czasach ich młodości, a na twarzach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.

Wydarzenia takie jak to, służyło integracji i aktywizacji osób starszych, ponadto pomagają Seniorom nie tylko się rozwijać, ale również przeżywać drugą młodość. Dla wielu osób, to niepowtarzalna okazja zobaczenia się z dawno niewidzianymi znajomymi.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” składa Seniorom życzenia zdrowia, pogodnej, złotej jesieni życia, aby każdego dnia mieli powód do uśmiechu. Jesteśmy wdzięczni za wspaniały dar pracy dla naszej lokalnej społeczności.

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze” dziękuje Kołu Gospodyń Wiejskich z Żarek za zaproszenie, współpracę oraz kultywowanie tradycji lokalnych.

 

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?