Chrzanowski Jarmark Bożonarodzeniowy – podsumowanie

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie współorganizowała cykl wydarzeń kulturalnych pt. „Chrzanolandia zaprasza na … Chrzanowski Jarmark Bożonarodzeniowy”.

W ramach przedsięwzięcia został zrealizowany konkurs na wykonanie rzeźby przestrzennej z gliny przedstawiającej postać Św. Mikołaja pt. „ Chrzanowskie Mikołaje”. Efekt trudu dzieci można było oglądać na wystawie w galerii Na Styku. Tam również nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz upominków. Na konkurs wpłynęło trzysta szesnaście prac.

Kolejnym wydarzeniem była Parada Mikołajowo-Świąteczna na chrzanowskim Rynku z udziałem szczudlarzy, Św. Mikołaja, aniołów i diabłów oraz rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy strój.  Później uczestnicy wspólnie dekorowali i zapalili światełka na choince.

Następnym wydarzeniem była Wigilia na chrzanowskim Rynku. Towarzyszyło jej wspólne kolędowanie z Chrzanowskim Stowarzyszeniem Folklorystycznym, grupami śpiewaczymi Balinianki i Luszowianki oraz Kapelą ludową Trzcinicoki oraz degustacja tradycyjnych potraw. Nagrodzono zwycięzców dwóch konkursów plastycznych: pt. „Wszyscy jesteśmy aniołami” oraz pt. „Ozdoby bożonarodzeniowe”. Łącznie wpłynęło na dwa konkursy ponad tysiąc prac, gdzie nagrodzono 52 uczestników.

Dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w cyklu imprez „Chrzanolandia zaprasza na … Chrzanowski Jarmark Bożonarodzeniowy” i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?