Akademia Lokalnego Lidera

Akademia Lokalnego Lidera

Jesteś aktywnym liderem swojej społeczności? Chcesz lepiej zarządzać organizacją i pozyskiwać fundusze na rozwój? Chcesz poznać narzędzia do skutecznej promocji akcji społecznej? Zostań uczestnikiem czwartej edycji projektu Akademia Lokalnego Lidera.

W ramach projektu Akademia Lokalnego Lidera (ALL) rozpoczyna się czwarta edycja bezpłatnych szkoleń i doradztwa dla osób aktywnych, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnych. Spotkania w ramach edycji odbędą się w Radziszowie we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Blisko Krakowa”. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do projektu wezmą udział w 6 dniach szkoleniowych: 7 i 8 lipca, 14 – 15 lipca oraz 21 – 22 lipca. Wystarczy wysłać zgłoszenie. Można to zrobić na trzy sposoby: poprzez elektroniczny formularz (http://www.fundacjalis.org/iv edycja-skawina.html), drogą mailową lub pocztową. Regulamin i formularz można znaleźć na stronie organizatora projektu – Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych http://www.fundacjalis.org/all.html

Projekt Akademia Lokalnego Lidera wystartował w marcu 2016 roku. ALL skierowany jest do osób mieszkających na terenach wiejskich lub małych miejscowościach do 25 tys. mieszkańców. W ramach projektu przewidziane są 4 edycje Akademii w Małopolsce. Uczestnicy każdej edycji wezmą udział w bezpłatnym pakiecie szkoleń, doradztwa, a także w konkursie na dobre praktyki oraz w dwudniowym wyjeździe na Forum Lokalnych Liderów. Celem projektu jest przygotowanie 80 osób z terenów wiejskich i małych miast do 25 tys. do pełnienia funkcji liderów w swoich społecznościach. Projekt Akademia Lokalnego Lidera jest finansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

„Do naszego projektu zapraszamy osoby, które są aktywne i angażują się w życie społeczne. Do pierwszej edycji w Olkuszu zgłosiło się wiele osób z energią, pasją i społeczną motywacją.Tym bardziej cieszy nas, że poprzez naszych uczestników rozwijają się społeczności lokalne”– wspomina prezes Fundacji Anna Styszko. W ramach Akademii uczestnicy otrzymują pakiet wiedzy, praktycznych umiejętności oraz narzędzi, przydatnych w późniejszych działaniach na rzecz społeczności lokalnych. „Warto tutaj podkreślić, że lokalnym liderem może być każdy. Może to być sołtys lub osoba, która prowadzi bibliotekę czy zespół regionalny, bądź aktywnie wspiera miejscowość poprzez działania grupy nieformalnej. Lider nie ma też określonego wieku – nasi uczestnicy to osoby zarówno dwudziestoletnie jak i 60 +. Wszystkich łączy jedno: ponadprzeciętna aktywność na rzecz lokalnej społeczności” – relacjonuje koordynatorka projektu i viceprezes Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych – Ewa Krupnik.

Akademia Lokalnego Lidera to jeden z projektów Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych. Organizację, na co dzień tworzą eksperci z wieloletnim doświadczeniem w III sektorze – specjaliści od zarządzania organizacją, pozyskiwania funduszy, promocji oraz marketingu i IT. Misją Fundacji jest inspirowanie do współpracy i wzmacnianie potencjału społecznych instytucji. Więcej informacji na temat projektu ALL oraz Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych znajduje się na stronie www.fundacjalis.org

Więcej informacji udziela:

Ewa Krupnik
Koordynator Projektu Akademia Lokalnego Lidera
e-mail: lisfundacja@gmail.com
www.fundacjalis.org

tel.509 984 084

Akademia Lokalnego Lidera

<<< powrót

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?