11. Małopolski Festiwalu Smaku – sukces Koła Gospodyń Wiejskich z Mirowa oraz firmy Elimex z Trzebini

W dniu 14 czerwca 2015 r. na oświęcimskim Rynku Starego Miasta odbył się półfinał 11. Małopolskiego Festiwalu Smaku. O tytuł najlepszych wyrobów i udział w wielkim finale rywalizowali producenci żywności z powiatów chrzanowskiego, olkuskiego i oświęcimskiego.

Małopolski Festiwal Smaku to największe w Polsce, regionalne wydarzenie o charakterze kulinarnym, promujące małopolskich producentów żywności, produkty i potrawy lokalne oraz tradycyjne.

Jury i publiczność oceniali produkty w kategoriach: „Ekologiczne przysmaki”, „Tradycyjne specjały”, „Smakołyki z legendą” oraz „Jak u mamy”.

Wśród nagrodzonych produktów żywnościowych znalazły się także takie, które są przygotowywane na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze”. Laur w kategorii „Jak u mamy” wygrały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mirowa za Żurek z ziemniakami okraszony. Natomiast w kategorii „Smakołyk z Legendą” wygrał Pan Jacek Pabis i jego firma Elimex z Trzebini za Polędwiczkę plebana. Zwycięzcy półfinałów otrzymali „przepustkę” do krakowskiego finału o Grand Prix, czyli tytułu najlepszego produktu Małopolski.

Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” serdecznie gratuluje zwycięzcom oraz życzy sukcesu w finale.

Wyślij Wiadomość

Sending

kapital2 (Custom)flaga ue z lewej strony (Custom)

Portal opracowany w ramach projektu „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Człowiek – najlepsza inwestycja

Projekt i wykonanie portalu OTELI

Log in with your credentials

Forgot your details?